Kto sme

Autoškola L-PRIM-CAR vznikla ako prvá súkromná autoškola v Trnavskom kraji. Vznikli sme v roku 1990 a máme dlhoročné skúsenosti a roky praxe s výukou žiadateľov o vodičské oprávnenie. Pripravujeme žiakov starostlivo a zodpovedne a vedieme ich tak k vytúženému cieľu.
Preferujeme osobný prístup, takže pre nás nie je problém vyhovieť Vašim požiadavkám a prispôsobiť sa. Navštívte nás osobne alebo sa dohodnime a my prídeme priamo za Vami.

História

Majiteľka autoškoly Elena Ďuračková učila od roku 1985 v Autoškole Zväzarmu v Trnave. V roku 1989 navštívila SRN (vtedajšie západné Nemecko), kde mala možnosť nahliadnuť, ako fungujú autoškoly tam. Priniesla si odtiaľ nielen skúsenosti, ale aj odhodlanie zbúrať monopol a začať pracovať tak, aby sa všetky jej vedomosti preniesli do kvalitatívne lepšie pripravených budúcich vodičov.
Autoškola L-PRIM-CAR vznikla v roku 1990 ako prvá súkromná autoškola v Trnavskom kraji. Svoju činnosť v Piešťanoch sme začali na Vrbovskej ceste za Teslou, v roku 1997 sa autoškola presťahovala na sídlisko Adama Trajana 2, v roku 2011 na terajšiu adresu - Vrbovská 38. V roku 1997 sa AUTOŠKOLA L-PRIM-CAR rozšírila o prevádzku v Hlohovci a v roku 2004, o prevádzku v Šali.

Kvalitní inštruktori

Naši inštruktori majú skúsenosti a skvelý prístup k žiakom. Vďaka nim prebieha profi výuka v priateľskej atmosfére. Teší sa na Vás majiteľka Elena Ďuračková, RNDr. Peter Barančík, Ing. Daniel Vido, Ing. Marián Žec, Ing. Michal Perina.

Nové moderné priestory

Nové priestory autoškoly sľubujú kvalitnú teoretickú prípravu. V Piešťanoch pri výstavbe sme dbali na to, aby bola budova postavená z EKO čistých materiálov. Postupne sa snažíme modernizovať všetky pobočky. K dispozícií sú multimédiá, modely a rôzne učebné pomôcky.

Moderný autotrenažér

Ten, kto nikdy nesedel za volantom túto pomoc určite ocení! V našom trenažéri sa cítite ako v skutočnom vozidle. Nastavujete si sedadlo, zrkadlá, dávate si bezpečnostný pás. Učíte sa štartovať, rozbiehať sa po rovine, preraďovať, cvičíte si rozjazd s ručnou brzdou do svahu, jazdíte po horskom kopcovitom teréne, v malom meste so svetelnými signálmi, neskôr vo veľkomeste medzi električkami. Natrénujete si aj správnu techniku cúvania pomocou spätných zrkadiel - kolmo, šikmo a pozdĺžne. Skúsite si aj jazdu v sťažených podmienkach ako je dážď, sneženie, hmla a pod. Tak ako v skutočnosti i tu vybiehajú na cestu nečakané prekážky (napr. lopta, pes) a žiak si cvičí svoje reakčné schopnosti.
Vďaka trenažéru si žiak tieto úkony nacvičí a potom riadi vozidlo oveľa istejšie a sebavedomejšie a najmä bez stresu. Uľahčuje prácu žiakovi aj učiteľovi.
Mali sme žiačku, ktorá mala 62 rokov a chcela až trikrát navyše absolvovať trenažér. Tak si to natrénovala že už vo vozidle bola ako "ryba vo vode". Skúšky urobila na prvý krát.